SADEKARLIK EĞİTİMİ İLE İLGİLİ SORULAR

Eğitimlere katılamadığınız günler telafi edilmektedir. Bu durumda eğitime katılamadığınız gün sayısı kadar kursun süresini uzatmış olursunuz, ancak bunun için ayrıca kurs ücreti ödemezsiniz. Not: Toplamda (16 ders) içinde 2 kez devamsızlık yapabilirsiniz.
4 kişilik grup derslerinde bir haftada toplamda 3 eğitim günü bulunmaktadır. Özellikle şehir dışı ve yurt dışından katılan kursiyerler için haftada 1 den fazla gün katılma imkanı bulunmaktadır. Böylece 16 ders olan kurs, haftada bir gün eğitimle 4 ay sürmekteyken, haftada 3 gün eğitimle daha az sürecektir.
Kurs bitiminde önerimiz malzemeleri temin edip ev yada ofisinizde kendinize bir çalışma alanı oluşturmanızdır. Maalesef eğitim sonrasında atölye kullanımı için hizmet veremiyoruz.
Evet alabilirsiniz. Bu durumda özel ders için günü ve saati siz belirleyebilirsiniz. Özel dersler sadece kurucumuz Ahmet Umut Aydemir tarafından verilmektedir.
Kursların belli bir başlama ve bitiş zamanı yoktur. dilediğiniz tarihte kursumuza eğitim için müracaat edebilirsiniz. (atölyenin yaz ayları sebebi ile tatil olduğu zamanlar bulunmaktadır)
Ödemeler nakit olarak alınır. K.kartı ile ödeme yapılmamaktadır. Taksitlendirme seçeneği için özel olarak görüşebilirsiniz. 
Kuyumculuk Eğitimlerinde yapılan ürünleri gümüşten üretmek isterseniz gümüş ve ayrıca taş masrafınız olacaktır. Pirinç malzemeden çalışmanız durumunda kurs ücretinin dışında masrafınız olmaz.
Alacağınız her eğitim sonrasında her kur için ayrı-ayrı sertifika vermekteyiz. Ancak bu sertifika geçerliliği olan bir sertifika değildir. Geçerli sertifikayı sadece Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumları verebilir. kurs bitiminde iş yeri açmak için böyle bir belgeye ihtiyaç olduğu sanılmakta olduğundan bu soru ile sıklıkla karşılaşmaktayız ancak iş yeri açmanız için yada daha sonra eğitim verebilmeniz için böyle bir sertifikaya ihtiyacınız olmayacak. bu konuda alınabilecek en iyi belge Ustalık ve Usta Öğretici belgeleridir. bu belgeleri almanız için ise Gazi Meslek Eğitim Merkezine müracaat etmeniz yeterlidir. biz Müracaat tarihleri ve gerekli evrakları öğrencilerimiz için takip ediyor ve belge almaya haiz öğrencilerimiz için gerekli girişimlerde bulunuyoruz.
Eğitimlerimize katılan kursiyerlerin daha önceden bildiği teknikleri atlayarak geçme hakkı vardır. Bu durumda kurs bitiminde toplamda atladığı ders hesaplanarak kurs ücretinden düşülür. Yani atladığı dersin ücretini ödemez, yada atladığı ders sayısı kadar bir sonraki kur dan yeni teknikler öğrenir.
Tüm malzemeleri atölyemizden temin edebilirsiniz. Öğrenciler için gerekli olan malzeme listesini fiyatları ile birlikte ayrıntılı bir şekilde hazırlıyoruz. Sonrasında çevremizde bulunan tüm malzemecilerin adreslerini veriyoruz. Nereden almak istediğinize siz karar veriyorsunuz.
Genellikle kurslarımız 11.00 de başlayıp 15:00 de bitmektedir. bu 4 saatlik eğitim 4 kişilik sınıf için uzman eğitmenlerimiz tarafından ideal bulunmaktadır. Ancak özel bire-bir eğitimlerde 3 saatlik bir eğitim ideal bir zaman dilimidir. bu sebeple özel dersler akşam saatlerinde uygulanabilir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi için telefonla iletişime geçmeniz gerekmektedir.
Şu anda pazar günleri eğitimlerimiz bulunmamaktadır.
Öncelikle belirtelim ki Kursumuzdan mezun olan öğrencilerimizin çok büyük bölümü hala sektörde aktif bir biçimde çalışmalarına devam etmekteler. Mezuniyet sonrası bir çok farklı yöntemle sanata devam eden öğrencilerimizin bir kısmı mağaza açarak (mağazanın bir bölümüne atölye kurup) hem üretti hem de satış yaptı. Bir kısmı ise evinin bir köşesini atölyeye çevirerek ürettiğini mağazalara sattı. Ayrıca instagram, facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinden satış yapanlarda mevcut. Daha ileriye gidenler ücreti karşılığında sanal mağaza kiralanan e-ticaret sitelerinde ürünleri sergilemekte. fuar yada sergi hazırlıkları yaparak ürünleri satanlarda bulunuyor. Ayrıca hali hazırda bazı öğrencilerimiz eğitimlerde vermekteler. Yöntem bakımından geniş bir yelpazesi olan bu sektörde mezun öğrenci kendisi için en uygun ve kolay yolla başlayıp üretmek ve pazarlamak için hareket edebilir. Örnek olması için aşağıdaki linklerden mezun olan öğrencilerin bir kısmının ürünlerini sergilediği platformları görebilirsiniz         Yinya Tasarım (Nuray Yıldız Özyurt) __ Elza Gümüş (Rıdvan Hikmet Bebek) __ Sadık Design (Sadık Aşan) __ Gülay Yılancı __ Puhu Tasarım (Berrak Arık) __ Gönülden Design (Gönül Turgut) __ Jline Jewellery Design (Ceylan Türkoğlu) __ Sevilin Takıları __ Atolye Neva __ Flame Design (Alev Baran) __ Kamer Etiz __ Atelye Megaron (Fatma Tuna Gürlek) __ Atölye Çayyolu (Pelin Eker) __ Aysun Aslan Design __ Su Tasarım (Füsun Karacasoy) __ Nego Takı Tasarım (Arzu Korkmaz)__      
En az 14 yaşında olan her birey eğitimlerimize katılabilir
Bu durumda iletişimde bulunan numaraya msj atabilirsiniz. İsim Soyisim katılmak istediğiniz gün yada günler varsa katılmak istediğiniz tarihi yazmanız yeterli
"Geleneksel Kuyumculuk" : Pazartesi, Salı ve Cumartesi /    
TPL_KALLYAS_TOTOP