Üzerinde yaşadığımız coğrafya her anlamda sanatın dünyaya açılan en büyük penceresidir. Kuyumculuk alanında insanlık tarihinin elde ettiği en eski takılar ülkemizde, Çorum alacahöyük kazılarında bulunmuştur. Genel anlamda ise insanlık tarihinin en eski mirası ise malum ve meşhur "Göbeklitepe" Şanlıurfa ilimizdedir.

Dünya insanlık tarihi en eski eserlerini bu coğrafyada bıraktı ve burayı bıraktığı izlerle Dünya sanatı için vazgeçilmez kıldı. Bizde eserlerimizi tasarlarken bu geniş zenginlikten istifade ediyor ve Anadolu da bırakılan paha biçilmez kültüre bugünün sanatkarları olarak değer katmak istiyoruz.

Ancak geçmişte yapılmış bir tasarımı yada bir sanat akımını doğrudan taklit etmenin günümüz sanatına fayda vermeyeceği kanaatindeyiz. Nitekim eskiyi bugünün sanat akımı haline getiren olgu o günün şartlarıyla ortaya yeni bir şey koymalarıydı. Bizde her gün sanat evimizde özgün, yenilikçi, çağdaş bir perspektifle geçmişin bıraktığı paha biçilemez izleri aynı kapta harmanlayıp Anadolu mücevher kültürünün en güzel örneklerini sizler için hayal etmeye çalışıyoruz.

TPL_KALLYAS_TOTOP